STREAM jest niezależnym podmiotem, który powstał, by umożliwić lekarzom różnych specjalności dostęp do szeroko pojętej wiedzy na temat laserów, zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Większość działań STREAM są prowadzone pod patronatem Academy of Laser Dentistry – ALD, założonej w 1993 roku w USA, po połączeniu trzech stowarzyszeń.

ALD jest największą międzynarodową organizacją non-profit zajmującą się szerzeniem przede wszystkim praktycznej wiedzy na temat zastosowania laserów w różnych dziedzinach medycyny. Jej członkami są dentyści ogólni, pedodonci, chirurdzy stomatologiczni i szczękowo -twarzowi, ortodonci, endodonci, periodontolodzy, protetycy, higienistki oraz inne osoby zainteresowane rozwojem w zakresie stomatologii laserowej. Uwaga ALD skupiona jest na edukacji klinicznej, badaniach i opracowywaniu norm i wytycznych dotyczących bezpiecznego i skutecznego stosowania technologii laserowej. Dzięki szerokiej gamie programów edukacyjnych Akademia zapewnia cenną praktyczną wiedzę, która przynosi korzyści zarówno lekarzom, jak i pacjentom. Nie jest ona sponsorowana przez żadną z firm, jednak by zapewnić uczestnikom szkoleń dostęp do najnowszych technologii, Akademia współpracuje z wieloma producentami laserów, akcesoriów laserowych oraz innych urządzeń.

W imieniu STREAM i ALD mamy przyjemność zaprosić Państwa przede wszystkim do współtworzenia społeczności użytkowników laserów, ale również współpracy w zakresie szerzenia wiedzy na temat zastosowania laserów w codziennej  praktyce medycznej poprzez organizowanie różnego rodzaju szkoleń, zarówno dla małych grup uczestników, jak i dużych zjazdów.