Prowadzący:

Dr n. med. Marta Maciak

ukończyła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. W 2007 roku uzyskała specjalizację ze stomatologii zachowawczej z endodoncją. W latach 2004-2009 pracowała w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, a w 2009 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych, ukończyła studia podyplomowe z Medycyny Estetycznej oraz zdobyła Cerificate of International Fellowship Academy of Laser Dentistry (ALD) oraz Proffesional Diploma in Advanced Laser Dentistry (BAIRD).
Jest Prezesem Academy of Laser Dentistry Study Club Poland i AMEERIA Poland (American Aesthetic Associacion), członkiem Academy of Laser Dentistry (ALD), AMEERIA i PTMEIAA.

Zasiada w radzie naukowej czasopisma PREVENTION oraz SJCMDS (South-Asian Journal of Cranio-Maxillofacial Surgery).

Ponadto jest autorką wielu publikacji. Od 2005 roku prowadzi wykłady i szkolenia praktyczne dla lekarzy stomatologów w Polsce i na świecie z zakresu endodoncji i stomatologii estetycznej i laserowej.
Zarówno jako uczestnik, jak i wykładowca uczestniczyła w wielu warsztatach i konferencjach podyplomowych z zakresu stomatologii estetycznej, protetyki, implantologii i periodontologii, chirurgii szczękowo-twarzowej, a także medycyny estetycznej i kosmetologii. Wykonuje zabiegi endodontyczne na bardzo wysokim poziomie z użyciem mikroskopu, najnowszych narzędzi rotacyjnych, SAF oraz  laserów, zgodnie z zasadami stomatologii opartej na faktach (EBD).
Ma duże doświadczenie kliniczne w stosowaniu laserów w diagnostyce, leczeniu kanałowym, periodontologii i chirurgii i medycynie estetycznej.

Opis kursu:

Lasery stają się codziennością w wielu praktykach stomatologicznych, znajdując coraz więcej zastosowań, praktycznie we wszystkich dziedzinach stomatologii.

Kurs ABC Stomatologii Laserowej  to unikalne vademecum, które wprowadza lekarzy zainteresowanych nowoczesnym, skutecznym i przewidywalnym leczeniem w świat technologii laserowych, dając możliwość zdobycia praktycznej wiedzy i wykorzystania jej już następnego dnia w celu zapewnienia najwyższego standardu usług dla pacjentów.

Głównym celem spotkania jest zapoznanie z możliwościami różnych rodzajów laserów, wdrożenie nowych zastosowań, poszerzenie wiedzy teoretycznej i podniesienie poziomu umiejętności praktycznych.

Szkolenie podstawowe uwzględnia najnowsze sposoby i możliwości zminimalizowania wystąpienia powikłań związanych z użyciem laserów oraz wprowadza uczestników w świat stomatologii laserowej od podstaw.

Część warsztatowa pozwala na utrwalenie zdobytej wiedzy teoretycznej dzięki ćwiczeniom praktycznym na modelach zwierzęcych. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są z użyciem laserów diodowych oraz erbowych, by dać pełny obraz możliwości współczesnej stomatologii laserowej.

 

Program kursu:

9.00 – 10.00 Podstawy fizyki laserowej i zasady bezpieczeństwa pracy z laserem

10.00 -10.45 Interakcje lasera diodowego i erbowego z tkankami

10.45 – 11.00 Przerwa kawowa

11.00 – 14.00 Zastosowanie lasera diodowego i erbowego w różnych porceduarch (protokoły podstawowe)

14.00 – 15.00 Przerwa obiadowa

15.00 – 18.00 część praktyczna

18.00 Zakończenie kursu i rozdanie certyfikatów